czwartek, 9 listopada 2017

Czym jest astro-magia


Astro-magia

Ostatnio na grupie na facebook-u pojawiło się pytanie czym jest astro-magia. Przyznam ,że byłem nim początkowo zaskoczony ponieważ poświęciłem temu zagadnieniu sporo czasu. Po jakimś czasie doszedłem jednak do wniosku, że nigdy nie odpowiedziałem wprost na to pytania, a skupiałem się na teoretycznych i praktycznych aspektach tej dziedziny.

Sama astro-magia jest moim zdaniem bardzo rdzennym i intuicyjnym sposobem uprawianie magi i doskonałą podstawą rozwoju świadomości i rozwoju duchowego. U swojej podstawy zarówno magia jak i astrologia mają wspólny rdzeń i jest nim astro-magia, jest tak ponieważ astro-magia zapewnia naturalne i uniwersalne(istniejące niezależnie od ludzi i ich energii) sposoby energetyzowania siebie i swoich życzeń.

Czym więc jest sama astro-magia? Jest dziedziną zajmującą się energetyzowaniem swoich życzeń w oparciu o jakości planet i gwiazd. Tym samym jest metoda wzmacniania swoich afirmacji i uzyskiwaniu wpływu na swój los, życie i zdrowie. Wraz z poznawaniem tych jakości następuję też rozwój naszej świadomości a z czasem rozbudowa struktur świadomości i możliwość świadomej pracy w eterze. Tak rozumiana astro-magia jest doskonałym narzędziem do samo-poznania i wewnętrznej transformacji, a także dobrym sposobem energetyzowania i realizowania życzeń umieszczonych w eterze. Tak rozumiana astro-magia może być oczywiście użyta różnie i z każdą możliwą intencją. Nie ma sama w sobie żadnej określonej moralności ani kodeksu którego trzeba przestrzegać. Tym samym jeśli sami nie oprzemy jej na zodiaku tropikalnym i pracujemy z intencją odzyskania wewnętrznej wolności i uzyskania wiedzy magicznej, możemy dokonać dużego postępu w własnej inicjacji magicznej.

Astro-magia zapewnia bardzo szerokie możliwości personalizacji i pozwala wykroczyć poza swój urodzeniowy horoskop i zamiast być rządzonym przez wpływy opisane przez astrologie, pozwala przejąć nad nim władze i kontrole, wzmacniać je lub niwelować. Tym samym człowiek odzyskuje swój magiczny autorytet i zdobywa wiedzę na temat energetyzowaniu siebie i budowaniu swoich ciał subtelnych. Astro-magia ponieważ opiera się na fizycznie i realnie istniejących polach energo-informacyjnych jest też doskonała mapą świadomości, która uczy nas myślenia jakościami. Myślenie jakościami jest podstawą myślenia magicznego i trening w astro-magii pozwala rozwinąć ten sposób postrzegania i klasyfikowania wpływów czy istot jakie spotykamy względem swojego rozumienia jakości astrologicznych. Tego rodzaju trening w myśleniu jakościami daje nam możliwość interpretacji tego co do nas przychodzi, daje nam uniwersalnie istniejącą mapę świadomości, którą możemy za pomocą prostych technik badać, poznawać i dostosowywać pod siebie.

Co się dzieje jeśli zastosujemy astro-magie w oparciu o zodiak tropikalny, otóż wtedy staniemy się bardziej niż do tej pory tym co ten zodiak o nas mówi. I zamiast przejąć władzę i kontrolę nad sobą i swoim życiem a także na wpływami astrologicznymi, zwiększymy ich znaczenie i siłę oddziaływania w naszym życiu. Z mojego doświadczenia nie jest to korzystne.

Techniki astro-magi możemy łączyć z różnymi innymi technikami energetyzowania swoich życzeń i pragnień, jak np. magia seksualna która jest silnie związana z Wenus i jest to doskonała planeta do badania tego rodzaju magii samodzielnie bez konieczności poddawaniu się działaniu różnych guru, kultów czy rytuałów.


Astro-magia ma jeden bardzo prosty przekaz, jest nim to ,że podążając i badając wpływy planet i gwiazd, możemy poszerzyć naszą wiedzę, silę, zdrowie i percepcje a tym samym lepiej rozumieć wszystkie plany subtelny. Robiąc to możemy jednak przyciągnąć atencje niekorzystnych dla nas istot, struktur i ludzi, o czym szeroko pisałem.  

6 komentarzy:

 1. Taki sposób uprawiania magii jest znany w tradycji okultystycznej jako magia planetarna, ang. planetary magic. Jest na ten temat sporo książek. Jeśli są różnice, to ja ich nie wychwytuję i proszę o dopowiedzenie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem jest sporo różnic, głównie taka, że to co nazywasz magią planetarną w tych publikacji, które znam opiera się na ewokacji, kontaktowanie z symbolami, rytami albo innymi już przygotowanymi konceptualizacjami wpływów planetarnych. To ,że planety używane są w okultyzmie i różnych tradycjach okultystycznych to znany fakt, ale nie znam książek które proponują pracę bezpośrednio z danymi jakościami, a także opisują skuteczne sposoby oczyszczenia i zabezpieczenie tego rodzaju pracy. Wszyscy autorzy których znam, którzy korzystają w jakikolwiek sposób z astro-magi robią to traktując planety i gwiazdy jako bogów i z magicznego punktu widzenia ich praktyka jest po prostu komunikacja z bóstwami opartą o astrologiczne cykle. Nie wiem o jakich publikacjach mówisz, chętnie się zapoznam i poszerzę swoją wiedzę. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Tak, ewokacja jest centralnym punktem magii planetarnej. Książek jest mnóstwo, np. Practical planetary magick, autor - Sorita D'este. Planety są traktowane jako bogowie lub demony, egregory, zaleznie od podejścia.

   Usuń
 2. ta astromagia, to chyba to samo co u azjatów np. ćwiczenia chilel, cosmic fusion, microcosmic orbit. (nie same ruchy i oddech oczywiscie ale tez komponent mentalny przede wszystkim). wymieniajac tylko te udostepnione ogółowi przez mantaka chia i pang ming.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wgłębiałem się w te nurty, z tego co znalazłem nie widzę zbyt dużej ilości podobieństwa, jeśli masz czas i ochotę i poznałaś te nurty napiszę proszę w jakich aspektach widzisz podobieństwa.

   Pozdrawiam
   Mateusz

   Usuń
 3. Dzięki za cenne informacje ;)

  OdpowiedzUsuń