czwartek, 11 sierpnia 2016

Co rządzi światem – Uniwersalna Inteligencja


Uniwersalna inteligencja:

Jest to najsubtelniejsza jakość w Kreacji jaką spotkałem, jest to jakość stojąca za całym Stworzeniem, powodująca inteligencje, zdolność uczenia, kreatywność. Nie ma swojego bezpośredniego odpowiednika w świecie fizycznym, czy jakości dostępnej dla zmysłów, którą można by bezpośrednio uchwycić i zbudować korzystną asocjację w umyśle. Z mojego doświadczenia wynika, że medytacja z jakością Słońca może otworzyć percepcje uniwersalnej inteligencji. Umiejętność korzystania z tej jakości jest bardzo ważna z kilku powodów.

Opanowując tą jakość nasz umysł potrafi zrozumieć i używać uniwersalnych praw.

Wyższe i subtelniejsze rządzi tym co niższe i mniej subtelne, uniwersalna inteligencja tym samym zarządza całą Egzystencją, a my znając uniwersalne prawa możemy dzięki temu rozszerzać naszą samoświadomość, osiągać i tworzyć szczęśliwe życie.

Ponieważ to co wyższe rządzi tym co niższe, znając najwyższą i najsubtelniejszą jakość możemy zarządzać istotami niższymi i nie jesteśmy zagrożeni poprzez nie na różnych płaszczyznach np. przez opętania.

Oczywiście dla wiele osób znacznie atrakcyjniejsze wydaje się zbieranie energii i tworzenie potężnych rytuałów i w ten sposób zapewnianie sobie pomyślności. Nie ma w tym nic złego i ma to swoje zastosowanie ,ale jeśli popatrzymy na człowieka łatwo zauważyć, że to co zapewnia przetrwanie i sukces to harmonijne połączone i równomiernie rozwijane spryt, wiedza, kreatywność, inteligencja i siła. Warto też podporządkować swoją siłę swojej rozumności a nie odwrotnie.

Jeśli zdefiniujemy świadomość jako pierwszą formę naszego ducha nad którą pracujemy aby jak najlepiej się wyrażać i realizować swój cel w Egzystencji to Uniwersalna Inteligencja jest najważniejszą jakością która to umożliwia.Część świadomości jaką na co dzień operujemy, ilość kreatywności, inteligenci , bystrość i klarowność jaka mamy zależy od stopnia naszego opanowania Uniwersalnej Inteligencji. Co równie istotne nasza zdolność praktycznego korzystania wiedzy duchowej i magii w codziennym życiu i znajdywania okazji do realizacji swoich celów również zależny do tej jakości.

Jakość ta i zwiększanie jej ilości i subtelności w naszym umyśle, pozwala budować coraz doskonalszą świadomość coraz lepiej oddającą naszego ducha. Tym samym nasza świadomość jest głównym narzędziem ewolucji naszego ducha, a Uniwersalna Inteligencja podstawową jakością na której ten proces się opiera.

Chciałby w tym artykule zdefiniować czy określić terminy jakich często używam i co one znaczą.

Egzystencja to dla mnie całość stworzenia, jako jedno pole energo-informacyjne przeniknięte uniwersalną inteligencją, w którym żyją i funkcjonują w połączeniu z tym polem wszystkie istoty.

Duch – sferą ducha jest tzw "niebyt" i można to określić dla naszego umysłu jako obecność.

Przyczyny istnienia – Gdy w Egzystencji powstaje jakieś pragnienie, albo zapotrzebowanie i Egzystencja sama z siebie nie może go zaspokoić, na takie "wołanie" odpowiada duch, tworząc swoją esencje z najsubtelniejszej warstwy eteru. Co ciekawe, gdy Egzystencja może sama z siebie zaspokoić tą potrzebę, określona jakość w określonej ilości uzyskuje samoświadomość i powstają istoty żywiołów, planetarne i miliony innych czujących i żywych istot.

Esencja – bezbarwna bardzo subtelna bo bez określonej struktury forma pochodząca z najsubtelniejszych warstw eteru substancja w której duch zawiera wszystko (jakby w potencjale) czego będzie potrzebował do realizacji swoich przyczyn istnienia. W ciele człowieka tą jakość reprezentuje krew i sperma, ponieważ jest związana z życiem i ma właściwość akumulowania energii życiowej. Esencja gdy zaczyna tworzyć świadomość często jest postrzegana jako światło, jedno bądź różnokolorowe.

Świadomość – czyli struktura pozwalająca na myślenie, emocje, i inne funkcje poznawcze. Jest formą jaką duch tworzy z esencji, poprzez którą się uczy i którą aż do końca swojej obecności w Egzystencji doskonali.

Eter – jest najsubtelniejszą substancja wypełniająca całe stworzenie, jego "eteryczna" manifestacja na granicy widzenia wzroku fizycznego nazywana jest "pierwotną" energią życiową. Energie życiową wszelkie stworzenie pobiera w postaci przetworzonej np. z roślin, zwierzą bądź Słońca, mało kto jest w stanie kontrolować "pierwotną" energie życiową. Eter jako taki nie posiada fizycznego odpowiednika, ponieważ wszystko co fizycznie istnieje jest już przetworzą energią życiową o określonej strukturze. Eter jest najsubtelniejszą z form i może być postrzegany jedynie oczami ducha. Koncepcja eteru jest bardzo ważna ponieważ połączenie i dostęp do eteru maja tylko istoty duchowe i rozumne (moim zdaniem jest to tożsame) i tym samym tylko takie istoty mają dostęp do nieskończonej energii która istnieje tylko w potencjale bez żadnej struktury, którą można formować jak plastelinę za pomocą swojej wyobraźni. Wszystko co zostanie przez ducha "zapisane" w eterze zamanifestuję się (prędzej czy później) fizycznie i każda istota, nawet najpotężniejsza nie posiadająca połączenie z eterem będzie to wykonywać. Z tego faktu, że opanowując jakość eteru można kontrolować inne często bardzo potężne choć jednak skończone jakości, wynika autorytet magiczny człowieka. Z wiedzy na temat eteru i jego subtelnych przejawów wynika panowanie nad istotami żywiołów, światła, ciemności czy bytów stworzonych z jakości planetarnych. W fizycznym świecie za najbliższy obraz tej koncepcji możemy uznać przestrzeń kosmiczną a z punktu widzenie ziemi niebo.

Chcę powiedzieć, że trudno jest zrozumiale pisać na temat eteru, i domyślam się ,że to co dla mnie jest jasne i oczywiste budzi wiele pytań. Jedno które z pewnością się nasunęło jest to czemu "rozróżniam" jakby różne warstwy eteru. Jest tak ponieważ w najsubtelniejszych warstwach eteru nie spotkałem nigdy żadnych istot. Natomiast w warstwach eteru manifestujących się jako światło, istnieje sporo istot (światła i ciemności), które jednak choć subtelne nie mają bezpośredniego połączenie z Uniwersalną Inteligencją i przez to zawsze muszą uznać autorytet człowieka. Świadomy tego człowiek wie, że jeśli taka istota spróbuje wyrządzić mu krzywdę bądź oszukać będzie on mógł usunąć ja z egzystencja poprzez rozpuszczenie jej formy w uniwersalnym potencjale.

W swoim rozumowaniu często odnoszę do tych pojęć, dlatego chciałem wyjaśnić co poprzez nie rozumiem.

4 komentarze:

 1. W jaki sposób można zobaczyć eter lub go doświadczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć juz o tym napisałem ale chyba dzisiaj nie uda mi się publikacją bo wypadło mi sporo rzeczy a musze poprawić literówki i jeszcze conajmniej raz to przeczytać. W każdym razie może dziś wieczorem a na pewno jutro rano będę publikowala art o budowaniu struktur swiadomosci potem o tożsamości między wcieleniami następnie o magi venus I magi seksualnej a potem o zdejmowaniu pieczęci w każdym z nich zwłaszcza w tym o budowaniu struktur podałem dwie metody które można łączyć z magią venus. Następnie po opisania pieczęci napisze o tym jak łączyć te techniki z cyklami planet aby zwiększyć swoje efekty.

   Usuń
  2. Ok.Przeczytam to jeszcze raz.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Trochę nie jasno napisałem. Artykuł jk to zrobić już napisałem ale jeszcze nie wrzuciłem, teraz go poprawiam wiec dzisiaj wrzucę.

   Usuń

Polecam

Polecam zapoznać się, zwłaszcza każdemu kto jeszcze wierzy, że są jacyś "dobrzy" w polityce, teorie spiskowe są przesadzone a wojn...