wtorek, 9 sierpnia 2016

Magia Ksieżyca


Magia Księżyca

Księżyc jest jedną z jakości które w energo-informacyjnym modelu astrologii możemy wykorzystać do energetyzowania i poprzez to realizowania swoich życzeń. Wiele osób twierdzi, że Księżyc jest tajemną bazą kosmitów i należy trzymać się od niego jak najdalej, ja osobiście nie odnalazłem prawdy w tych stwierdzeniach. Tym co mogę potwierdzić to to, że istnienie wiele mechanizmów i rytuałów które zostały tak zaprojektowane aby mocno utrudnić skuteczne używanie tego rodzaju praktyk. Aby nie paść ofiarą tych trudności należy pracować bezpośrednio z jakością, poddawać ją tylko swojej woli i nadać konkretny celu. Cele zbyt ogólne są podatne na manipulacje np. aby na świecie było dobrze. Jest to piękny i szlachetny cel, ale definicji dobrze jest tak wiele, że zamiast kreować rzeczywistość i zapewniać sobie energie do jej realizacji dajemy ogromne pole do subtelnych manipulacji które mogą odwrócić nasze działanie przeciw nam.

Dlatego podstawowe bhp to po pierwsze pracować bezpośrednio z energią i jakością, nie pracować z istotami ( na co może przyjść czas z praktyką, lecz wpierw trzeba opanować jakość aby nigdy nie stać się zależny od jakieś istoty). Należy pamiętać, że korzystamy z naturalnych procesów tzn. Księżyc niezależnie od nas odbija ogromne ilości energii jakie otrzymuje ze Słońca i czy zdecydujemy się ich użyć czy nie, zostają one do nas przesłane. Musimy mieć pełną świadomość i poczucie, że bierzemy to co nam się należy, nie może mieć czy uprawiać mentalności żebraka. Musimy również mieć świadomość, że wszystko co osiągniemy, osiągami sami za pomocą naszej woli i naszego autorytetu duchowego, żadna istota nie może zrobić dla nas nic czego sami nie możemy zrobić. Jedyne czego może nam brakować to wiedza, a jedyne co może nas blokować to kompleksy. Kiedy czujemy to wszystko i uwewnętrznimy jako naszą prawdę, możemy przejść do pracy i użycia jakości zgodnie z naszą wolą. Tutaj prace ułatwia wiedza na temat położenia naszego urodzeniowego Księżyca, jego pozycji na niebie i aspektów jakie tworzy ze Słońcem i innymi planetami. Jest to nasze osobiste połączenie z jakością Księżyca, obecne w każdym naszym kontakcie z tą planetą i jej energią. Jeśli nie mamy tej wiedzy, i nie chcemy udać się do profesjonalnego astrologa pierwszy okres musimy spożytkować na zrozumienie tej jakości w sobie poprzez medytacje i osiągniecie tego zrozumienia musi poprzedzać właściwą pracę.

Kiedy wszystkie warunki wstępne są spełnione musimy wiedzieć, że jakość i energia Księżyca są bardziej skuteczne w pewnych obszarach. Jest tak ponieważ ta jakość rezonują tylko z pewnym wycinkiem rzeczywistości i na ten wycinek ma największy wpływ. Analogicznie Księżyc rezonuje tylko z pewnymi( choć bardzo znaczącymi) aspektami naszej psychiki i ciała fizycznego. W pierwszej kolejności Księżyc dobrze i skutecznie oddziałuje na wszystko to co płynne i zmienne, dlatego jego energia może zostać spożytkowana do pracy z własnym nastrojem i emocjami. Kolejną rzeczą z jaką rezonuje Księżyc to lustra i odbicia, więc jego jakość dobrze posłuży do zbierania energii do ochrony czy podróży astralnych. Może być to np. uzyskiwanie świadomych snów, przeżywania wspólnych snów, eksplorowania pól energo-informacyjnych w trakcie snu. Ponieważ Księżyc rezonuję z tym co płynne możemy tą jakością dobroczynnie wpływać na nasz układ pokarmowy i moczowy. Jakość ta potrafi łagodzić objawy przewlekłych chorób, wzbudzać korzystne uczucia w innych np. może być użyta aby bezwzględny urzędnik potrafił postawić się w naszym położeniu i zachował bardziej ludzko. Możliwych zastosowań jest naprawdę mnóstwo i poprzez odpowiednie medytacje nie trudno samodzielnie odkryć inne.

Kiedy spełnione są wszystkie warunki jakie wymieniłem, musimy znaleźć dogodny czas astrologiczny dla naszych działań. Mamy tu do dyspozycji, zwłaszcza początkowo gdy dopiero się uczymy dwie możliwości. Możemy zacząć gdy Księżyc będzie dokładnie w tym samym miejscu w którym był gdy się rodziliśmy bądź gdy jest w nowiu. Są to analogiczne metody nie trudno jest przełożyć jedną na drugą, dlatego opiszę tylko tą która zaczyna się od nowiu.

Kolejny raz przypominam, że to co nazywamy jakością Księżyca i energia jaką Księżyc do nas wysyła to przetransformowana przez Księżyc energia Słońca. Moglibyśmy korzystać bezpośrednio z energii Słońca, ale czasem do pewnych praktyk szybciej skorzystać od razu z przemienionej energii przez Księżyc. Jest to zwłaszcza wygodne dlatego, że cykl Księżyca trwa tylko około 28 dni co pozwala nam w tym czasie w pełni ustawić ładowanie naszego życzenia.

Zaczynamy gdy Księżyc jest w nowiu, Księżyc z perspektywy Ziemi jest wtedy czarny czyli niewidoczny ( jest to dobry symbol dla magnetyzmu). Wyobrażamy sobie wtedy , że nasze życzenie ( wizualizacja ta jest tylko przykładem i najlepiej wymyślić swoją własną) jako maleńkie ziarnko wędruje do Księżyca, i znajduje dla siebie ciepłe i bezpieczne miejsce, że ma wszystko czego potrzebuje aby rozwijać się i rosnąć. Wraz z przybywaniem Księżyca wyobrażamy sobie, że nasze ziarnko kiełkuje i powoli wzrasta aż przy pełni osiąga całkowicie swoją dojrzałość(pełni możemy nadać symboliczne kolor biały). Od pełni do następnego nowiu wyobrażamy sobie, że wszystko co może w przyszłości zagrozić, już teraz naszemu pięknemu kwiatu, znika, rozpuszcza się i rozprasza. Tym samym nie tylko przez pierwszą część cyklu energetyzujemy nasze pragnienie ale w następnej chronimy je przed trudnościami i usuwamy przeszkody. Taką przeszkodą może być przykładowa jakaś cecha naszego charakteru, która zawsze nasz sabotuje. W zależności od życzenia, naszej woli i zdolności kreacji osiągniemy nasze pragnienie szybciej bądź później. Musimy pamiętać, że nie jest to jakość która odpowiada wszystkim życzeniom jakie możemy mieć i wybierając niesynchroniczne możemy osiągnąć niewielki sukces. Jest to jeden z najprostszych sposób który wraz z praktyką odsłoni wszystkie swoje tajemnice i może być skuteczną pomocą w zwiększaniu efektywności swoich afirmacji i wizualizacji.

7 komentarzy:

 1. Mógłbyś polecić mi jakąś ksiazkę czy pozycję o astrologii dla poczatkujacych.Wiem że jest to wygodnickie ale nie chciałbym znowu brnac w gaszczu rzeczy wartosciowych i fikcji.Cokolwiek na poczatek.

  OdpowiedzUsuń
 2. hej,
  niestety po polsku nie znam nic co mógłby polecić. Po ang. polecam http://www.zyntara.com/visual_astrology.html Generalnie książki http://www.bernadettebrady.com/ są bardzo ciekawe. Nie są to jednak książki o magii i astrologii w ujęciu jakie ja prezentuję, natomiast dają fajna wiedzę i są dobrym punktem wyjścia. Warto jednak pewne jej twierdzenia antropologiczne sprawdzić samemu, gdyż czasem są lekko naginane pod teorie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się nad żródłem woli.W magii duzo się o tym mówi,jednak nie jest to takie proste.Czasem są okresy iż chciałoby sie zapaść w wieczny letarg,a czasem chciałoby się żyć wiecznie.Z punktu widzenia astrologii zapewne mają na to wpływ Mars czy Uran.Z dotychczasowych informacji wynika iz przymus i ból są jakoś zwiazane z generacja woli lecz chyba nie o tym mówi sie w odniesieniu do magii.Natomiast Crowley-owską wykładnie woli trudno mi zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem źródłem woli, jest możliwość wyboru i zdolność samookreślenia się, na różnych poziomach od aspektów subtelnych (eter) po gęste fizyczność. Wola jest kluczowa w magii ponieważ swoją wolą mag samookreśla siebie i swoje życie, wytycza swoje cele i swoje zadania. Dzięki woli mamy możliwość przeciwstawić się czemuś czego nie chcemy, dzięki woli ktoś pyta o nasze zdanie, dzięki woli musimy wyrazić zgode na pewne rzeczy zanim mają miejsce np. oczyszczanie energetyczne - jesli ma być pożyteczne ktoś musi wyrazić wole dac zgode na ingerencja. Można komuś złamać wole np. gdy nas atakuję itp. Skrótowo dla mnie wola jest bardzo istotna, silna wola pozwala pokonywać trudności i wytrwać w celu nawet gdy jest trudny do zdobycia, słaba wola odpuści. Aby zdjąć sobie pieczęci kościelne, i zdobyć własna wolność trzeba wyrobić w sobie silną wole - choć metody Crowleya są imho mało skuteczne - znacznie lepiej skutkują medytacja jednopunktowości i celowe - czasowe ascezy - tj. za pomocą woli nie ulegania pasji czy namiętności. Trzeba jednak dedykować to temu.

   Usuń
  2. Gdy przebywałem w areszcie śledczym słaba wola innych osadzonych objawiały się w tym, że mimo iż byli znacznie starsi od mnie ( co najczęściej znacznie obniża libido) nie potrafili powstrzymać się od masturbacji na dłużej niż dzień czy dwa. W tym miejscu i na poziomie instynktowny jest to oczywiste, że masturbacja znacznie pogarsza stan psychiczny osądzanego ponieważ silnie energetycznie łączy z miejscem. Tym samym bezwiednie pogarszali swoją sytuację - tylko dlatego, ze nigdy nie ćwiczyli swojej woli i zawsze ulegali każdy pasji i namiętności jakie mieli.

   Usuń
  3. Dlatego wiele osób nie rozumie, dlaczego magowie cieszą się z trudności. To nie jest tak, ze się cieszą na zasadzie jak dziecko z cukierka po prostu widzą w nich okazje do stania się silniejszym - co pozwoli im osiągnąć więcej. Często pokonywania trudności w życiu znacznie sprawniej rozwija siłe woli niż lata medytacji.

   Usuń

Polecam

Polecam zapoznać się, zwłaszcza każdemu kto jeszcze wierzy, że są jacyś "dobrzy" w polityce, teorie spiskowe są przesadzone a wojn...