czwartek, 29 września 2016

Podróż astralna – co spotykamy, na co warto warto zwracać uwagę i co sprawdzać


Podróż astralna – co spotykamy, na co warto warto zwracać uwagę i co sprawdzać

Chciałbym opisać temat podróży astralnych i percepcji w trakcie podróżowania. Najbardziej naturalną i powszechną forma podróży astralnych jest sen. W trakcie snu nasze ciało gwiezdne ( astralne od astra - gwiazda) eksploruje pola energo-informacyjne w poszukiwaniu potrzebnych dla nas informacji. Nie tylko nasz gatunek korzysta z tego mechanizm, zwierzęta robią to samo choć zostają w obrębie pola Ziemi. Nie każdy sen to podróż astralna, są sny które po prostu procesują wydarzenie związane z dniem zwłaszcza jeśli dzień był intensywny albo dostarczyliśmy bardzo wielu bodźców dla mózgu (co robi np. oglądanie telewizji).

Tak zwana interpretacje snów ma sens tylko w ramach snów, które naprawdę są dla nas znaczące tzn. nie są formą procesowania przez nasz mózg silnych bodźców z dnia. Nasze ciało gwiezdne jest bardzo rozległe i możemy w trakcie snu zwiedzać miliony miejsc czy obiektów. Formą podróży astralnej jest tzw. projekcja astralna. Tzn. przeniesie swojego ciała gwiezdnego w obręb interesującego nas pola energo-informacyjnego w celu jego zbadania wolicjonalnie. Jest na to dużo technik, ja myślę że każdy może samodzielnie odnaleźć swoją. Ważne jest aby rozumieć, że to naturalna umiejętność człowieka i nie wymaga wielkich trudności. Stopień separacji astralnej jest inną kwestią, moim zdaniem i z mojego doświadczenie jest to drugorzędne dla uzyskiwania pożądanych informacji. Znacznie ważniejsze jest umiejętność odczytywania i tworzenia symboli jakimi posługuje się nasz umysł.

W trakcie snu, albo eksplorując dane miejsce za pomocą ciała gwiezdnego, postrzegamy za pomocą tego ciała. Wiele osób kładzie silny nacisk na percepcje wzrokową, moim zdaniem nie dla każdego się to sprawdzi. Wiele osób znacznie szybciej osiągnie swój cel skupiając się na wrażeniach dźwiękowych, emocjonalnych albo dotykowych. Odczucia są równie istotny kanałem informacyjnym co wzrok, każdy ma inne predyspozycje i jest skupiony bardziej na innych zmysłach. Jak dla mnie najważniejsza jest sama umiejętność uzyskiwania ważnych dla nas informacji a nie to którym konkretnie kanałem one przychodzą.

W swojej praktyce wiele razy spotkałem się z osobami które podczas podróży astralnych miały wiele kolorowych wizji ale nie potrafiły powiedzieć co dla nich znaczą i czego się dowiedziały. W takim przypadku osoba uzyskała nowe doświadczenie ale nie uzyskała nowej wiedzy. Dla części osób możliwość posiadania realnych odczuć poza ciałem jest tak silną pokusą, że zaniedbują oni swoje ciała i życie materialne jako „nic nie znaczące”. Z tego powodu aby uniknąć tych zagrożeń warto podchodzić do podróży astralnych spokojnie i traktować jako narzędzie do pozyskiwania wiedzy o naturze pól energo-informacyjnych z których chcemy korzystać. Taki podejście ma tą przewagę, że wymusza na nas odkrywania znaczenia każdej podróży, co pogłębia nasze rozumienie symboli jakimi postrzegamy świat pozazmysłowy. Moim zdaniem najważniejszą częścią podróży astralnej jest sprowadzanie wiedzy jaką uzyskaliśmy do naszej codziennej świadomości, aby móc korzystać z niej w trakcie życia na płaszczyźnie fizycznej. Jest to czasem szybki a czasem długi proces, nie ma tu żadnej reguły, ja niektóre swoje podróże zrozumiałem w pełni po kilku latach, inne już po paru godzinach albo dniach. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że świadomość swojej urodzeniowej astrologi i aktywacji jakie się ma obecnie ( tranzytów) często bardzo przyspiesza identyfikowanie jakości z jakimi się miało do czynnie – jeśli podróż była spontaniczna a nie planowana.

Najczęściej podczas szkolenia magicznego pierwsze podróże odbywa się poznając siły przyrody i tak w głębi ziemi i wulkanach spotyka się jakość wielkiego gorąca i istoty które w niej żyją, w powietrzu poznaje się jakość lekkości, na biegunie zimna, w oceanie głębie, lepkość, łączenia, rozległość, na pustyni gorąco. Warto połączyć te eksploracje z porą dnia i poznać te jakości o wschodzie, zachodzie, w czasie szczytowania Słońca, a także w nocy. Najczęściej oferowane są początkującemu świątynie magiczne stworzone w tych miejscach – aby wprowadzać w daną jakość. Osobiście nie polecam odwiedzania nie swoim świątyń i miejsc astralnych ale można ich wiele spotkać i warto wiedzieć że były tworzone od bardzo zamierzchłych po bardzo współczesne czasy.

Klasycznie w dalszej kolejności odwiedza się Księżyc, dalej Venus, Jowisza, Merkurego, Słońce, Marsa, Saturna, Urana, Neptuna, dalej Plutona ( choć mało który system oferuje poznanie tego pola). Dalej moim zdaniem powinno się poznawać gwiazdozbiory i konkretne gwiazdy – zwłaszcza prominentne w naszym horoskopie a także odległe planety jak np. Sedne.

Aby dokonywać projekcji astralnej i badania pola energo-informacyjnego bezpiecznie, wpierw trzeba zadbać o tarcze. Następnie musimy zbadać i uzyskać pewność, że nie mamy żadnych paktów i opętań związanych z danym polem i że mamy usunięte wszystkie negatywne kody związane z dana jakości – jeśli nie możemy pogłębić problem. Aby uzyskać taka pewność polecam prace z Księżycem i za pomocą prostych technik magii Księżyca skondensować dana jakość np. w kryształowej kuli i obserwować uważnie swój umysł podczas medytacji z tą kulą po miesiącu kondensacji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo możemy wpierw przenieść się w głąb tak stworzonej magicznej kuli i w bezpieczny sposób oswoić się z daną jakością.

Są dwa sposoby tworzenie takich kul za pomocą magii Księżyca. Wyobraźmy sobie , że chcemy zacząć poznawać jakość Saturna. Wpierw musimy się dowiedzieć w którym stopniu zodiaku tropikalnego mamy urodzeniowego Saturna ( zodiak tropikalny używamy tylko i wyłącznie jako miernika czasu nie używamy i nie łączymy go z naszym działaniem magicznym). Gdy już to wiemy czekamy aż Księżyc będzie w tym samym stopniu co nasz urodzeniowy Saturn i traktuje to jak koniunkcję, następnie sprawdzamy kiedy Księżyc przemierzy 30,60,90,120,150,180,210, 240, 270,300,330,360 stopni. Od 30 do 180 stopniu traktujemy Księżyc jako przybywający i zwiększamy kondensacje energii w kuli, od 180 do 360 stopni traktujemy jako ubywający i zwiększamy wewnętrzną świadomość jakości. Podróż ustalmy gdy Księżyc jest w tym samym punkcie co nasz urodzeniowy Saturn. Co 30 stopni ustalmy medytacje z jakością jaka chcemy kondensować. Druga technika jest identyczna z tą różnicą , że czekamy aż nów Księżyca będzie w punkcie gdzie znajduje się nasz urodzeniowy Saturn i tym samym cała medytacja jest wzmocniona o naturalne przybywania i ubywanie Księżyca.

Dużym ułatwieniem do skutecznej pracy jest przypisanie aspektom jakości planetarnych aspekt 30,150,210,330 stopni ma właściwości Merkurego ( myśli), aspekt 60 i 300 stopni ma właściwości Venus ( emocje), aspekt 90 i 270 stopni ma właściwości Marsa ( energetyzacja), aspekt 120 i 240 stopni ma właściwości Jowisza ( realizacja) aspekt 180 stopni ma właściwości Saturna ( stabilizacja, formowanie). Są to w większości klasyczne przypisania, które mogę potwierdzić swoją praktyką, mają one swoje źródło w cyklu Słońca i Księżyca i podobieństwie jakie pewne etapy tego cyklu mają do jakości planetarnych. Są to oczywiście podobieństwa nie tożsamości i służą praktycznie do planowania pracy magicznej tak aby ująć w niej całą swoją istotę. Nie są jednak obowiązkowe i jeśli ktoś nie chce nie musi się ich trzymać aby uzyskać zamierzony efekt.

Oczywiście wpierw należy poznać jakość Ziemi a następnie Księżyca aby dobrze używać tych technik w dalszej kolejności trzeba się słuchać siebie, ja polecam zawsze medytacje ze Słońcem.

11 komentarzy:

 1. Czy mógłbyś zinterpretować zjawisko paraliżu sennego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, ja miałem takie zdarzenie krótko raz w życiu kilka lat temu gdy nie miałem jescze zrobionych tarcz. Była to dość intensywna ale prymitywna istota i faktycznie z samego snu wyrzuciłem ja bardzo szybko potem usiadła mi na płucach i trwało to długo zanim sobie poradziłem. Był to efekt spotkania przypadkowego osoby pod wpływem ten istoty. Później poprawiłem tarcze i nie miałem wiecej takich doświadczeń. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. A natręctwo myśli?Pomijając opętanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie, ciężko powiedzieć natrectwo myśli może mieć wiele źródeł. W moim wypadku najczęstsze to wstyd i poczucie winy i odcięcie od emocji. Czasem też instynkt nas informuje o czymś co ignorujemy i robi to w taki sposób.

   Usuń
 3. Cześć.
  Przyszło Ci może badać jakości Urana?Jaka wg.Ciebie jest jego główna charakterystyka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W skrócie to jakość która silnie pobudza w człowieku pęd do wiedzy w tym wiedzy magicznej przyspiesza i energetyzuja wszystko z czgm ma kontakt prowadzi do rozwoju unikalnych cech w człowieku jeśli nie pracuje z tym świadomie zamienia się to w dziwność zamiast orginalność. Jest to jakość która przez sposób swojej energetyzcja silnie pobudza mózg i często prowadzi do przeciazen nerwowych posiada analogię do elektryczności i wyladowan ponieważ wiele realizacji pracując z ta jakością jest nagłych i prowadzi do gwałtownych zmian myślenia.

   Usuń
 4. Moglbys napisac o tych odleglych planetach? Masz na mysli planety nalezace do Ukladu slonecznego, nieznane oficjalnej nauce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sedna jest planetą a w zasadzie planetoidą znaną współczesnej nauce, ale nie znaną a raczej nie wiele znaną współczesnej astrologii ponieważ została odkryta dopiero w 2003 roku. Są tysiące obiektów w przestrzeni do których dzięki rozwojowi nauki możemy świadomie docierać i badać je, wiele jest jeszcze nawet nie nazwanych. Zmierzenie się z tą nieskończonością jest jednym z wyzwań współczesnej astrologii i z pewnością będę poruszał ten temat w późniejszych wpisach, ponieważ często ludzie staja się wrażliwi na te jakości i jest to nowe zjawisko praktycznie zapoczątkowane w 1977 roku gdy odkryto Chirona.Sam mam doświadczenie z tymi "nowymi" obiektami, bardzo intensywne zwłaszcza z Chironem.

   Usuń
 5. Cześć.
  Jaką jakość przypisać Plutonowi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planuje opisać moje doświadczenia z Plutona, ponieważ sa bardzo intesywne. Pluton w astrologi oznacza siłe w psyche człowieka która uaktywnia się w krytycznych momentach życia - czesto tranzyty Plutona sa zwiastunem pewnych silnych i przełomowych zdarzeń w naszym życiu i często z powodu braku wiedzy oi kształtowaniu wpływów astrologicznych kończą się dość traumatycznie dla ludzie. Magicznie jest to jakość którą można użyć do przekształcanie, transformacji lub zniszczenia dowolnego wpływu - ale jest troche podobna do rzeczywistych materiałów wybochowych tzn. cieżko przewidzieć gdzie nas to zaprowadzi i jaką cenę będziemy musieli zapłacić. Chciałbym się na ten temat szerzej wypowiedzieć i myśle, ze zacznę od Plutona gdy skończę serie artykułów jakie mam zaplanowane na teraz.

   Usuń

Polecam

Polecam zapoznać się, zwłaszcza każdemu kto jeszcze wierzy, że są jacyś "dobrzy" w polityce, teorie spiskowe są przesadzone a wojn...