czwartek, 3 listopada 2016

Domy astrologiczne – sposób codziennej energetyzacji życzeń


Domy astrologiczne to jedna z najbardziej zagmatwanych koncepcji funkcjonujących w astrologii. Systemów domów astrologicznych są dziesiątki, każdy podążą za jakaś filozofią i stara się być modelem którym można matematycznie wyrazić zmianę natężenie i skupienia energii ciał niebieskich w ciągu dnia. Sposobów liczenia domów astrologicznych jest masa, posiadają one kilka wspólnych punktów. Te punkty zależą od miejsca w którym się znajdujemy i względem konkretnego miejsca są wyznaczane: Ważnym założeniem funkcjonowania systemu domów astrologicznych jest to ,że jakość jaką tworzy natężenie i skupienie energii ciał niebieskich w ciągu dnia odbiją się w naszym codziennym życiu. Według spojrzenia starożytnych Słońce codziennie wstając, szczytując i zachodząc wykonywało potężny rytuał, który starano się naśladować.

Ascendent (początek domu 1) – punkt na horyzoncie w którym w danym momencie wschodzi jeden z 360 stopni ekliptyki.

Medium Coeli (początek domu 10) – jest to punkt liczony jako miejsce w którym danego dnia, dla danego miejsce, pozorna dzienna wędrówka ciał niebieskich jest w najwyższym punkcie, z perspektywy obserwatora jest to dokładny środek pomiędzy wzejściem a zajściem z nieba ciała niebieskiego. Nie należy mylić tego z zenitem.

Descendent (początek domu 7) – jest to punkt naprzeciw Ascendentu

Imum Coeli (początek domu 4)– jest to punkt naprzeciw Medium Coeli

Koncepcja Ascendentu i Medium Coeli jest ważna do uchwycenia jeśli chce się zrozumieć proces kumulowania energii Słonecznej i energii planet ( także energii gwiazd) w ciągu dnia. Te cztery punkty są kluczowe i są początkiem do tworzenia swojego „świętego miejsca”.

Ascendent jest punktem w którym każdego dnia Słońce „zmartwychwstaje” dla danego miejsca. Z tego powodu punkt ten był zawsze czczony, i wszystko co się w nim znajdowało, planeta czy gwiazda uzyskiwało bardzo silny wpływ na Ziemie, wpływ ten nie trwał długo, ale uchwycenie go pozwalało uzyskać połączenie z daną jakością i kontynuować to połączenie w ciągu dnia.

Medium Coeli jest punktem w który obiekt uzyskuję swoją maksymalną widoczną i fizyczną moc. Tym samym zawsze był wiązany z władzą, autorytetem i celem do jakiego się dąży.

Descendent – jest miejscem w którym oddziaływania danej jakości zanika, Egipcjanie wyobrażali sobie to jako „bóg stępuje na Ziemie”. Był to moment w którym dana jakość po całym cyklu mogła najgłębiej wniknąć w psyche człowieka.

Imum Coeli – był wyobrażany jako osobista droga do świata ukrytego, zakrytego do mitycznych podziemi i jako taki odwoływał się do kultu przodków i programowania jakie otrzymuję się w czasie tzw socjalizacji pierwotnej. Ma to dużo sensu, ponieważ taka socjalizacja daje nam pierwotny obraz świata, który warunkuję cała naszą późniejszą percepcje a w większości jest nieuświadomiony.

To jak te punkty wyglądały w czasie naszego urodzenia głęboko się w nas zakorzenia i warunkuję w ogromny stopniu naszą „energetykę” i to w jakich obszarach życia spotykamy najłatwiej i najszybciej konkretne jakości planetarne. Aby poznać położenie swoich domów astrologicznych trzeba znać swoją datę urodzenia z konkretną godziną i miejscem.

Domów astrologicznych jest 12, pytanie czemu akurat 12 nie ma zapewne zadowalające odpowiedzi. Jest to odpowiedź czysto praktyczna, aby zaplanować swoje rytuały ludzie potrzebowali wymyślić wygodny i jak najdokładniejszy model opisu tego jak wpływ danych jakości gwiezdnych i planetarnych zmienia się w ciągu dnia( tu rozumianego jako czas od wschodu do wschodu Słońca). Po wyznaczeniu 4 głównych punktów, wyznaczono dodatkowe punkty w których można „wyczuć” subtelne, ale istotne zmiany. Granice między domami astrologiczny są dlatego płynne i ogromną częścią sporządzania horoskopu jest „wyczuwanie” w jakiej fazie dziennej wędrówki znajdowała się dana jakość. Mapa matematyczna jest dobrym punktem skupienie, ale jest tylko próbą oddania zjawiska i nie zawsze jest w tym skuteczna. Dlatego kluczowe aby naprawdę zrozumieć swoje domy astrologiczne, jest poznanie miejsca w jakim się urodziło i baczne obserwowanie zmiany swoich nastrojów i skupienie w ciągu dnia.

Sposób transformowania energii który oddaje system 12 domów i jest użyteczny we własnej praktyce, wygląda tak :

Domy 1,10,7,4 - są to domy w których w widzialny bądź ukryty sposób jakości najbardziej dotykają fizyczny świat.

Domy 12, 9, 6,3 są skupione w sferze myśli i przekonań i umysłu

Domy 2, 8, 11 ,5 są skupione najbardziej w sferze naszych uczuć, emocji, pragnień i budowania więzi emocjonalnych.

Tradycyjne znaczenie domów narodziło się z połączenia zmiany w natężeniu energii Słonecznej w ciągu dnia z rytmem życia. Jest to doskonały sposób aby odnowić swoje połączenie z energią Słoneczną. Jest to też sposób który może być użyty do odnowienia i ustalanie połączenia z każda jakością którą w jakiś sposób można ubrać w ten model ( wschód -szczytowanie – zachód).

Czysto hipotetycznie i dla zobrazowanie jakie to proste napisałem, w oparciu o klasyczne znaczenie domów, to jak możemy połączyć to gdzie skupiamy świadomość w ciągu dnia z energią Słoneczną ( poprzez dualizm dnia i nocy) – ofc im bardziej nasz cykl dnia odpowiada rzeczywistej pozornej dzienne wędrówce Słońca po nieboskłonie tym efekty przyjdą szybciej – jednak najważniejsza tutaj jak w całej magii jest nasza intencja i wyobraźnia.

12 – budzimy się wszystko jest lekko rozmyte, jesteśmy na granicy światów, myśli o nocy i swoich snach, zastanawiamy się nad nimi, interpretujemy co widzieliśmy w czasie podróżny astralnych i snu.

11 – wychodzimy z domu, spotykamy się, zbieramy do pracy , rozmawiamy, często na wsiach zanim powstała kanalizacja był to czas gdy ludzie przy studni rozmawiali o swoich snach i dzieli swoim doświadczeniem, była to forma budowania więzi społecznych

10 – praca, wykonywania zadań publicznie, w tym okresie dania praca jest najbardziej mecząca i najtrudniejsza, Słońca jest najsilniejsze jest to też analogia, ponieważ Słońce teraz sczytuje , osiąga swoją najwyższą pozycje, podobnie często w ciągu dnia jest to moment w którym my musimy mieć najwięcej energii nasza maksymalna aktywność

9 – uczenie, wyciągania wniosków z tego czego doświadczyliśmy w pracy, omawiania projektów, może lunch z pracownikami, może wyciągania wniosków z tego co robiliśmy, szukanie co możemy zrobić lepiej, albo zwykłe słuchanie plotek.

8 – to jest nasz emocjonalny stosunek do wszystkiego tego co działo się w ciągu dnia, do wniosków które wyciągnęliśmy, czy plotek które słyszeliśmy , które idee i pomysły są warte wdrożenia , jest tu element ryzyka, często np. jest moment w którym z pracy wracamy do domu, spieszmy się, często odczuwamy emocje z całego dnia.

7 – zachód Słońca powrót do domu, spotkanie z partnerem z którym tworzymy dom

6 – znowu czas zorganizowany mentalnie, rozmowy z partnerem, i dbanie o swoje zdrowie ( co jest fizyczna czynnością, ale opiera się o wiedzę jaką na temat zdrowia mamy - i taka wiedza stosowana praktycznie jest jednym ze znaczeń tego domu), w starożytności było to zadania niewolników więc przypisano to do tego domu, jest to też zadanie lekarzy i uzdrowicieli i stad również oni są przypisani do tej jakością.

5 – romans, czyli kolejny etap naszego życia, po powrocie do domu i oporządzeniu tego co konieczne, zajmujemy się romansem, seksem i przyjemnościami – przynajmniej teoretycznie, ale dla zdrowia psychicznego warto zadbać o „odrobinę przyjemności na co dzień”.

4 – dom naprzeciw 10, jak tamten był szczytem naszej aktywności fizycznej, ta świątynia była bramą do innego świata, czyli idziemy spać, zwiedzamy „podziemie” i różne światy , spotykamy zmarłych i przodków którzy wedle dawnych wierzeń przekazywali nam ostrzeżenia przez sny

3 – to jak daleko i w jaki sposób możemy podróżować po świecie gwiezdnym tzw. „innym świecie” zależy od naszej zdolności do komunikacji, możemy tu nawiązywać czy wymieniać informacje z innymi ludźmi, których dawno nie widzieliśmy, często np. z rodziną żyjącą daleko, stad przypisania później kuzynów i krótkich podróży do tego domu.

2 – dom posiadania, odnosi się to do wewnętrznego bogactwa i tego co myślimy sami o sobie i jak budujemy własny prywatny świat swoich myśli, i jak go zasilamy w czasie snu. Bardzo często nasze przekonania kształtują nasze posiadanie, ale zwłaszcza kształtuje to to co uważamy za wartościowe i czy uważamy za takich samych siebie. W dzisiejszych czasach jest to obszar życia wymagający dla większości ludzi dużo pracy.

1 – wracamy do swojego ciała, zaczynamy się skupiać na sobie i swojej tożsamości, budzimy się i rozpoczyna się kolejny dzień i kolejny cykl. Jest to punkt centralny naszej tożsamości w tu (danym miejscu) i teraz (w danym czasie).

Jest to oczywiście tylko luźny przykład który ma zadania pokazać jak przykładowo można by tego użyć. Podobny schemat można by zastosować dla każdej planety czy gwiazdy – choć należałoby tu wziąć pod uwagę kiedy i czy dany obiekt jest fizycznie widoczny w danej lokalizacji. Jeśli nie – to naszą pracę należałby skupić na bardziej subtelnych przejawach danej jakości.Warto tu na pewno powiedzieć, że równie skuteczne jest używanie do procesu 4 głównych punktów, jednak wtedy trzeba samodzielnie wymyślić mechanizm transformacji energii pomiędzy tymi punktami. Należy pamiętać, aby robić tylko to co ma dla nas sens.

Oczywiście na początek najlepiej pracować z energią Słoneczną i tym jak się zmienia wraz ze wschodem i zachodem Słońca tworząc dzień i noc.

Ta technika pracy gdy jest opanowana ma kilka swoich rozwinięć. Gdy już rozumiemy sens i znaczenie domów astrologicznych w naszym horoskopie, możemy dzięki naszej intencji i skupieniu uzyskać łatwy dostęp do pól energo-informacyjnych planet i gwiazd. Najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie.

Powiedzmy, że rozumiemy czym jest 7 dom a nasz horoskop mówi nam, że w 7 domu znajduję się nasz urodzeniowy Mars.

Oto kilka możliwości nawiązania połączenie z Marsem:

1. Czekamy aż Mars wróci na pozycje w jakiej był gdy się rodziliśmy i wywołujemy kłótnie z partnerem :), robimy to oczywiście z intencją eksploracji jakości Marsa. Oczywiście żartuję, i nie polecam wywoływania w tym celu konfliktu choć można by to zrobić i byłoby to skuteczne. Można wraz z partnerem udać się wtedy na wyprawę w nieznane albo uprawiać sport wyzwalający dużo adrenaliny. Wszystkie te rzeczy przyciągną jakość Marsa do naszego życia i pomogą nam nawiązać z nią kontakt. Oczywiście, 7 dom nie oznacza tylko partnera w sensie związku, jest to każda bliska relacja która przebiega „w cztery oczy”.

2. Czekamy aż Słońce będzie w punkcie w którym był nasz urodzeniowy Mars – wtedy energia Słoneczna naturalnie ładuję tą część naszej psyche. Używając intencji możemy użyć tej energii do zwiększania naszej świadomości Marsa w ten sam sposób np. rywalizując z partnerem biznesowym.

3. Analogicznie do 2, tylko czekamy aż Księżyc będzie w punkcie w którym był nasz urodzeniowy Mars. Taka praktyka nauczy nas rozróżniać między jakością Słońca, Księżyca i Marsa i daje nam namacalne i doświadczalne wrażenie danej jakości w naszej psyche a także zwiększa naszą samoświadomość.

4. Możemy do tego celu użyć każdej planety w analogiczny sposób której jakość już znamy i rozumiemy.

Zanim zaczniemy taką praktykę, powinniśmy zastanowić się nad naszą relacją z jakością z którą chcemy pracować. Główne blokady może ujawnić analiza naszego horoskopu w oparciu o zodiak tropikalny ( dlatego, ze na tej strukturze opiera się większość destruktywnych programów). Jeśli będziemy w ten sposób pobudzali jakość z którą nasza relacja jest silnie zaburzona to możemy poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu psychicznemu. Dlatego w początkowych fazach lepiej ograniczyć się do samych medytacji na temat danej jakości w w czasie jej wschodzenie, szczytowania i zachodzenia. Optymalnie byłoby robić to w okresie jej widoczności na niebie i w miejscu w którym rzeczywiście możemy ją fizycznie dostrzec ( co w dużych miastach jest trudne – ale warto próbować!).

Cały następny post chce poświecić dwóm metodą solaryzacji swoich pragnień i życzeń i łatwo będzie ( mam nadzieje) zauważyć, że można łączyć obie te techniki aby zwiększyć ich intensywność. A postępujący analogiczne może rozpraszać bądź kumulować każdą jakość astrologiczną i w ten sposób pracować z nią magicznie.

21 komentarzy:

 1. Czołem.
  Domy,zwróciwszy sie na południe liczymy od ascendentu po lewej na wschodzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara?
  Jeśli tak to nie rozumiem wedrówki słońca po domach od dwunastu do jednego w przeciagu dnia zamiast od jednego w zwyż.Biorac pod uwagę domy na tle gwiazd, gwiazdozbiorów słonce nie zmienia domu w przeciagu dnia a raczej miesiaca i gdy je zmienia wówczas ich kolejnosć byłaby od większego do mniejszego tzn.12 do 11.Czy dobrze mysle ze descendent w okresach np.zimowych moze znależć sie ponizej horyzontu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to tradycjnie tak ustalone odnosi się to symbolicznie do tego ze czas od wschodu do zachodu jest publiczny a od zachodu do wschodu prywatny. Nie znam innego niż tradycyjny powodów do tego dlaczego jest to tak liczone.
   Nie Descendent jest to punkt zachodu Słońca zawsze znajduje się w tym samym miejscu.

   Usuń
  2. Chyba wyobraznia mnie zwodzi.Zdawałoby sie ze kiedy dzień jest krótszy widzimy nie cała połowe ekliptyki wiec Descendent jako połowa ekliptyki znajdowałby sie pod horyzontem,natomiast kiedy dzień jest dłuzszy np.w lato widzimy wiekszą czesć ekliptyki, i Descendent bedzie przed zachodem słońca.

   Co moze oznaczać słońce w Medium Coeli?Urodziłem się w południe.
   Korzystasz z jakiegos programu komputerowego aby ujrzec sytuacje majace nadejsć na niebie?
   Zodiak tropikalny odrzucasz w sensie iż nie odnosi sie on do rzeczywistych połozeń gwiazdozbiorów,czy równierz ich znaczenie,jakosci jakie przedstawiają, uważasz za sztuczne i błedne?

   Usuń
  3. Domy dotyczą pozorne dziennej wędrówki Słońca, niezależnie od długości dnia, Słońce wschodzi i zachodzi a pomiędzy tym szczytuje.

   Ja używam dwóch programów, dość drogich Solar Fire i Starlight, ale do własnej pracy w zupełności wystarczą darmowe programy jak Zet 9 i what watch. Z czasem mogą być potrzebne oba bo ich darmowa funkcjonalność się uzupełnia.

   Słońce na MC oznaczą po pierwsze, że jest bardzo silnie skoncentrowane, użwywając energii Słońca będzie stsounkowo łatwo odnosić fizyczne rezultaty, a także że kontakt z tym polem energeo-informacyjnym naturalnie będzie pobudzał naszą świadomość w wzrostu i podążania swoją drogą. Klasycznie byłoby to uważana za poztywny znak i oznake osiagniecia sukcesu zawodowego , zachowania pogody ducha na długie lata. Oznaczałoby też osobe niezależną i ambitną w zalezności od innych aspektów mogłyby te cechy być obecne w kimś od zawsze albo ujawnić się z czasem ( np jeśli Słońce aspektowałby Saturn).

   Nie odrzucam zodiaku tropikalne, odradzam używanie go do pracy magicznej i identyfikowania się z nim. Natomiast w analizie astrologicznej używam go do odkrywania głównie negatywnych wpływów i programów jakie działają na człowieka. Z mojego doświadczenie odnośnie opisów jakości astrologicznych zodiaku tropikalnego głównie właśnie negatywne cechy się zgadzają. Nie przeprowadziłem tysięcy analiz żeby wyrokować na ten temat w 100% ale prowadzę praktykę z innymi ludzmi już kilka lat i pod kątem niszczących i destruktywnych cech w 99% przypadków się to dobrze zgadza, przy pozytwynych jakoś nie specjalnie i bardziej naturę człowieka jaka objawia sie wraz z rozwojem duchowym oddają gwiazdy.Ale szczerze mówiąc znam raptem kilka osób które podjeły trud odrzucania róznych naleciałości, więc znowu nie jest to wielka statystycznie grupa, w moim przypadku jest tak w 100% procentach i na obecną chwile zodiak tropikalny nie oddaje mojej osobowości. W mojej pracy magicznej gdy korzystałem z zodiaka tropikalnego to pogłebiało to siłe oddziaływania negatywnych kodów - więc z własnego doświadczenia to odradzam. Tak samo mocno eneregtyzowało to odrzucenie w pełni energii kościelnych - także samą wiedzą można z tego uzyskać, trzeba jednak uważać aby nie energetyzować tej struktury podczas swojej pracy magiczno-astrologicznej - przynajmniej ja to odradzam.

   Usuń
  4. mocno eneregtyzowało pieczęci kościelne w trakcie odrzucania tego wpływu - powinienem napisać

   Usuń
  5. Powinienem napisać, że domy dotyczą pozornej dziennej wędrówki wszystkich ciał niebieskich które z perspektywy danego miejsca wschodzą i zachodzą. Większość z tej wędrówki w dzień jest dla nas niewidoczna i za dnia możemy obserwować tylko Słońce i czasem Ksieżyc.

   Usuń
  6. Nie wiem czy dobrze rozumiem.Czyli dom ma odniesienie do pozycji ziemi?To znaczy 30 stopni od ascendentu oznacza pierwszy dom i liczy się go cały czas od horyzontu.Wiec słońce za dnia może przechodzic z jednego do następnego razem z gwiazdami i planetami?
   Jesli tak to rozumiem zasadność opisanego przebiegu dnia.
   Jeśli natomiast rozumielibysmy dom jako gwiazdozbiór to słońce mogłoby go zmienić dopiero za miesiąc.
   Odpaliłem swoje stelarium i wyszło ze o godzinie 12 w południe słońce nie koniecznie musi znajdować się w punkcie Medium Coeli.Czy to prawda z punktu widzenia astrologii?

   Usuń
  7. Stpień zero liczysz od punktu w Lwie wtedy gdy słońce szczytuje w najdłuższym dniu w roku?Potem stopnie odliczasz w stronę wschodu co 30 stopni?Pytam bo nie wiem jak określić granice gwiazdozbiorów.

   Usuń
  8. Domy odnoszą się do pozorne wędrówki ciał niebieskich, po niebie jakie widać z danej lokacji.

   1. Ekliptyka ma 360 stopni, jest podzielona na 12 znaków zodiaków tropikalnego po 30 stopni każdy. Zaużymy, że Słońce jest w 5 stopniu Skorpiona. To w ciągi dnia od wschodu do wschodu Słońca, Słońce będzie cały dzięn w 5 stopniu Skorpiona ( porusza się okoła 1 stopnia na dzień) ale z uwagii na pozorny ruch, wzejdzie czyli będzie na ASC, będzie szczytowało tj. będzie na MC, zajdzie czyli będzie na DSC, będzie naprzeciw MC czyli na IC. A następnego dnia znowu wzejdzie w 6 stopniu Skorpiona. Każdy planeta jest w danym momencie stosunkowo blisko ekliptyki, więc każda planeta,z punktu widzenia Ziemi zrobi dokładnie to samo, poruszając się bardzo powoli o jakąś część stopnia każdego dnia ( Księżyc porusza się o kila stopni każdego dnia).

   Tak o 12 Słońce nie musi znajdować się w punkcie MC, bo nie każdego o 12 Słońce jest w połowie swojej wędrówki.

   To jak wyznaczyć reszte domów astrologicznych, jest bardzo umowne tzn. jest kilknaście różnych teorii i żadna do końca nie działa, są próby opisu matematycznego fenomu jaki opisałem. Przy pracy magicznej każdego dnia sama świadomość takiego fenomenu wystarczy żeby prowadzić energie między punktami, z punktu widzenie astrologii urodzeniowej trzeba postarać się to odczuć a wykres matematyczny może służyć jako punkt skupienia.

   Usuń
  9. Wg.mojego Stellarium słońce znajduje się w wadze.Wydaje sie iz zodiak tropikalny koncentruje się na samym słońcu.Dla tego usytuowanie w nim gwiazdozbiorów nie odpowiada rzeczywistosci ale oddaje wędrówkę słońca i jego natezenie podczas rocznej jego wędrówki oraz tego co wyczuwali z tym zwiazane nasi przodkowie.Dla tego punkt Barana w czasie równonocy stanowi punkt odniesienia do jego pozycji i stanu promieniowania,moga stanowic punkty równonocy czy przesileń.Praktycznie w tropikalnym można by pominąć znaczenie samych gwiazdozbiorów na które sie niby powołuje ale stosować się do punktów i stopni samej ekliptyki.To z tych powodów podajesz iż słońce znajduje sie 5 stopniu skorpiona?Czyli określasz jego połozenie z punktu widzenia tropikalnego?W jakim aspekcie zodiak tropikalny stanowi siłę destrukcyjną?Gdzie lezy owa przyczyna?

   Usuń
  10. Podaje jako przykład zodiak tropikalny jest wygodną miarą czasu, można napisać zamiast w 5 stopniu Skorpiona, w 245 stopniu ekliptyki.

   Zodiak tropikalny to umowny podział ekliptyki na 12 odcinków po 30 stopni każdy. Tym odcinkom nadano znaczenie rytualnie i używanie ich magicznie łączy z tymi ryuałami i to odradzam.

   Strukura nałożona na ekliptykę ma postać zodiaka tropikalnego i są z niej tworzene negatywne programy do kontrolowania umysłów, jeśli się z niej magicznie korzysta to ładuję się te programy. Widać to zarówno w KK jak i u Illuminatów czy w kościołach Jezuitów - z tego względu ja odradzam z magicznego korzystania z tej struktury.

   Usuń
 2. Czołem.
  Z tego co widzę (po moim wykresie) jakości odziaływujące w miejscach gdzie znajduje się słońce,w domach, będą działały w zmiennym przedziale czasu,w zaleznosci od długosci dnia i nocy.Raz będa działec krócej a innego dnia dłuzej.
  Pozatym owe wpływy(jakości) są zawsze takie same a raczej będą występować zawsze w takiej samej kolejności.
  Jak traktować przypadek,kiedy planeta znajduje się na granicy domu?To znaczy jak interpretują taki przypadek astrologowie?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrym ćwiczeniem żeby uchwycić jest taka opcja w programach play, i można obserwować jak wykres zmienia się co minute co godzine czy co dzien w róznych odstępach czasu - spędzenie z tym troche czasu pomaga bardzo wyobraźni.

   Na granicy domów najczęściej traktuje się planete jakby należała do domu kolejnego tzn. Jeśli planeta jest na garnicy 9 i 10 domu to traktuję się w domu 10. Tak jak pisałem domy są płynne i jest to niedoskonały model opisu fenomemu więc najlepszym sposoby aby dowiedzieć się w jaki domu jest naprawdę dana planeta to bezpośrednie doświadczenie z pracy z daną planetą. Postaram się wrzucić w tym tygodniu dokładniejsze instrukcje z tym związane. Jestem na etapie pisanie zrozumiałych instrukcji - a pisanie o tym w sposób jasny i prosty jest sporym wyzwaniem dla kogoś przywykłego do używania astrologicznego żargonu na co dzień.

   Usuń
 3. Patrzyłem owe programy o których pisałeś wcześniej ale obecnie niestety mam linuksa i działa tylko Stellarium.Ale jeszcze cos poszukam.
  Myślałes o tym aby napisać ksiażkę.Mogłaby traktować o magii i astrologii dla tych którzy nie chcą uzalezniać się od dzisiejszych tredów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam nic na Linuxa niestety. Napisanie ksiażki wymagałoby od mnie masy wolnego czasu - na co się nie zanosi póki co.

   Mój plan na przyszły rok jest taki, żeby opisać na blogu wszystkie podstawy i minimalne informacje jakie są potrzebne aby samodzielnie praktykować, mam nadzieje że uda mi się to osiągnać i dalej przejde z czasem to bardziej zaawansowanych tematów. Myśle, że juz w tym roku uda mi sie napisać o niezbędnym minimum ale w zależności od wiedzy magiczno-astrologicznej dla większości osób może nie być do końca jasne - i z tego powodu uszczegółowię opis tych technik w przyszłym roku na innych przykładach.

   Usuń
  2. Możesz spróbować uruchomić te programy pod środowiskiem Wine dla Linuksa. Jeżeli programy polecone przez Michała nie są jakoś szczególe oderwane od założeń Microsoftu to powinny działać.

   Kamil

   Usuń
 4. Czołem.
  Wreszcie to zrozumiałem i według kosmogramu zaczałem obserwować wpływy w zaleznosci od pozycji słońca i swojego nieba urodzeniowego.Robie to tak."Obserwuje" swój stan i po wystapieniu jakosci próbuje okreslić je w stosunku do astrologicznych(co nie jest trudne) które mam spisane na kartce.Po weryfikacji z godziną i rodzajem doświadczenia jestem po prostu zszokowany... To na prawdę działa.Co prawda robie to dopiero drugi dzień.

  Znalazłem wyjaśnienie mogace opisywć mechanizmy astrologiczne z punktu widzenia czysto fizycznego.Kluczem do tego jest teoria(wg.mnie majaca rzetelniejsze podstawy od dzisiejszej kosmologii) elektrycznej natury wszechswiata z którą ogólnie mozna zapoznać się tutaj:https://youtu.be/SAoF-1BDwA4
  Pomijajac szczegóły,słońce ma nature plazmowoelektryczną.Chociazby jak elektryczny piec hutniczy.Druga rzeczą istotna jest rola i kształt magnetosfery planet w tym ziemi.Ziemi od strony słońca jest spłaszczona,natomiast od strony nocnej wydłuza się w swoim kształcie przypominajac bardzo długa kroplę wody.Wiatr słoneczny trafiajac w ziemie jest cześciowo pochłaniany a tego czego nie przepusci jest koncentrowane w ogonie jej magnetosfery.Plazma przybiera wówczas postac skoncentrowanej wiazki o zasiegu naszego układu.Jako doskonały przewodnik pradu trafiajac swoja wiazka w inna magnetosfere(innej planety) mozliwy jest transfer jej"energii".Na zasadzie róznicy potencjału.Gdy planety ustawiaja sie w jednej linii jedna za druga nastepuje ów transfer(i nie tylko wtedy) co znane jest astrologii.Można pokusić sie o stwierdzenie ze nie jest niczym dziwnym,wybuchowa natura Plutona,który będąc stosunkowo mały dostaje ładunki od gazowych olbrzymów takich jak Jowisz czy Uran.
  Napisałem to bardzo krótko ale zapoznajac sie z "elektryczną teorią" każdy moze znależć sobie wiele przykładów jej działania.np.UV wydzielane przez słońce czy budowa atomu po reakcje chemiczne.Ciekawostką moze być pojmowanie hermetyczne aspektu głowy jako ognia.Pasowałoby to w "swietle kultu Atona" roumianego przez przodków.Dzis wiemy że jest to natura elektryczna a jako podstawa mechanizmów wszechswiata lepiej pasuje na zywioł.Nawet wg.legendy dopiero Prometeusz przyniósł ludziom ogień.Natomiast elektrycznosć w postaci wyładowań burzy stanowiła powszechnie obserwowane zjawisko.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki chętnie sie zapoznam z tą teorią. Techniki oparte o cykle planet naprawdę działają, wiele osób mówi mi, że są zaskoczeni, że może mieć efekty w prosty sposób.

   Usuń
 5. Fenomenem dla mnie jest równierz to iz zawsze się zastanawiałem czy jakość jaką przejawiam jest "odpowiednia czy doskonała".Teraz po prostu obserwuje jej działanie która wyraża sie prze ze mnie "filtr".Gdyż owe jakosci w zależnosci od człowieka będa wyrażac się róznie.Jest to ciekawa droga do poznania siebie.
  A ogólnie dziekuje Ci z tą wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak bedziesz to ogladał,zwróc uwage jak silnie naładowane są planetoidy na przykładzie kiedy do jednej z nich wysłano sondę.Kiedys wspominałes ze odczuwasz ich wpływ i wcale on nie jest bagatelny.

  OdpowiedzUsuń

Polecam

Polecam zapoznać się, zwłaszcza każdemu kto jeszcze wierzy, że są jacyś "dobrzy" w polityce, teorie spiskowe są przesadzone a wojn...