wtorek, 15 listopada 2016

Słońce – potęga świadomości. Część druga – techniki budowania drogi Słońca i Solaryzacji


Słońce potęga świadomości część druga – techniki budowania drogi Słońca i Solaryzacji

Wyjaśniłem już na czym polega dzienna solaryzacja i że identyczne techniki oparte o wschód, szczytowanie i zachód można wykorzystać do pracy z każdą planetą. Teraz czas pójść krok dalej i zaplanować pracę na czas dłuższy niż jeden dzień.

Techniki opisane tutaj, opiszę i przedstawię na cyklu Słonecznym, ale można je zastosować do pracy z każdą planetą. Z gwiazdami pracuje się trochę inaczej i omówię to w kolejnych tekstach.

Pierwszym zadaniem jest zbudowanie wzoru naszej rocznej drogi Słońca. O to samo narzędzie możemy oprzeć każdy cykl planetarny, a opiera się on o nasz horoskop urodzeniowy. W zależności czy znamy swoją godzinę urodzenia, czy nie, będziemy posiadali mniej lub bardziej dokładną mapę i będziemy mieli do wyboru trochę więcej lub trochę mniej technik pracy. Dla uproszczenia tekstu opiszę to na przykładzie osoby, która zna swoją pełną datę urodzenia. Jeśli ktoś zna tylko dzień, musi ze swojej mapy usunąć domy astrologiczne.

Kolejną wrażliwą kwestią na godziny urodzenia jest Księżyc i warto obserwować kiedy w dniach, gdy Słońce zbliża się do pozycji naszego urodzeniowego Księżyca, najsilniej odczuwamy tą jakość. W ten sposób możemy przybliżyć sobie czas naszych urodzin. Gdy już mniej więcej odkryjemy położenie naszego urodzeniowego Księżyca, uzyskamy na tyle przybliżony czas narodzin, że obserwując nasze solaryzacje, odkryjemy położenie zarówno naszego MC jak i ASC, a tym samym odkryjemy dokładną godzinę swojego urodzenia. Osoby znające swoją datę urodzenia, dokładnie obserwując ten proces, mogą sprawdzić na ile była ona prawidłowa. W moim przypadku godzina urodzenia ze szpitalnego aktu nie zgadzała się z doświadczeniem o około 8 minut. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę, że mało kto przywiązuje dużą wagę do dokładnej znajomości, czy zapisu godziny urodzenia.


Nawiązując trochę do ostatnich artykułów jakie publikowałem, dla przykładu użyję horoskopu Davida Icke'a. W tym miejscu chciałbym kolejny raz przypomnieć, że nie polecam pracy magicznej opartej na zodiaku tropikalnym i używam go tutaj jako miary czasu, jeśli komuś trudno to odseparować, będzie musiał pozostać przy stopniach ekliptyki. W podanym przykładzie podam obie możliwości.


Zazwyczaj pracę Słoneczną zaczyna się albo gdy Słońce przechodzi przez ASC, albo gdy Słońce przechodzi przez MC, albo w urodziny, albo na wiosnę w trakcie przesilenia wiosennego. Z uwagi na fakt, żeby łatwo było dostosować tą mapę dla każdego, będą ją tworzył uznając za punkt startowy pierwszy stopień Barana.

David Icke – Wzór Struktury Urodzeniowej:

Eris
6 dom
Merkury
Wenus
Sedna
7 dom
Ceres

Jowisz
Słońce
8 dom

9 dom

Uran
Księżyc

10 dom
Pluton
Ogon Smoka

11 dom

12 dom
Saturn
Neptun
1 dom (ASC)

Mars
2 dom

3 dom

Chiron

4 dom (IC)
Głowa Smoka

5 dom
07 ♈ 52 lub 07°52’
08 ♈ 08 lub 08°08’
13 ♈ 06 lub 13°06’
24 ♈ 20 lub 24°20’
24 ♈ 22 lub 24°22’
27 ♈ 55 lub 27°20’
29 ♈ 10 lub 29°10’

00 ♉ 12 lub 30°12’
09 ♉ 21 lub 39°21’
24 ♉ 49 lub 54°49’

28 ♊ 52 lub 88°52’

10 ♋ 41 lub 100°41’
13 ♋ 10 lub 103°10’

07 ♌ 52 lub 127°52’
19 ♌ 05 lub 139°05’
27 ♌ 07 lub 147°07’

12 ♍ 00 lub 162°00’

08 ♎ 08 lub 188°08’
09 ♎ 34 lub 189°34’
19 ♎ 49 lub 199°49’
27 ♎ 55 lub 207°55’

11 ♏ 06 lub 221°06’
24 ♏ 48 lub 234°48’

28 ♐ 52 lub 268°52’

♑ 25 lub 282°25’

07 ♒ 35 lub 307°35’
27 ♒ 07 lub 327°07’

12 ♓ 57 lub 342°67’

Mając już nasze podstawowe narzędzie możemy stworzyć osobistą drogę rocznej solaryzacji. Za pomocą efemeryd (kupionych, bądź wygenerowanych z programu astrologicznego) możemy, używając listy jaką stworzyliśmy powyżej, opracować osobistą drogę każdej planety i pracować z nią analogicznie.

Teraz w skrócie opiszę kilka sposób tworzenia takiej mapy i jak wybrać do niej punkt początkowy.

Poznanie jakości Słońca – punkty startu – najlepiej zacząć, gdy Słońce solaryzuje nasz urodzeniowy ASC, MC, urodzeniowe Słońce (nasze urodziny) bądź w pierwszy dzień wiosny.

Realizacja życzenia ogólnego – gdy Słońce solaryzuję ASC, MC, urodzeniowe Słońce, bądź pierwszy dzień wiosny i oprzeć prace na naturalnych cyklach.

Życzenia szczegółowe: Zacząć pracę, gdy Słońce solaryzuje urodzeniową jakość analogiczną do życzenia np. Wenus dla seksu, Mars dla celu, Jowisz do ekspansji, Saturn dla dyscypliny i kontroli, Merkury dla nauki i myślenia. Np. aby zwiększyć swoje powodzenie seksualne wyrażamy swoje życzenie, gdy Słońce solaryzuję naszą urodzeniową Wenus.

Eksploracja nieznanej jakości – zaczynamy, gdy Słońce solaryzuje wybraną jakość (jest w tym samym miejscu, w którym była dana jakość gdy się rodziliśmy).

Aby w pełni rozumieć, co się robi, powinno się pierwszy lub dwa pierwsze świadome cykle Słoneczne, poświecić na eksploracje jakości Słońca – jeśli ktoś chce pominąć ten aspekt, będzie potrzebował pomocy dobrego astrologa w ułożeniu odpowiednich etapów solaryzacji.

Ponieważ nie sposób opisać wszystkich możliwości, opiszę tylko kilka wskazówek do tego, jak pracować z eksploracją jakości Słońca.

Eksploracja poprzez domy astrologiczne:

Zaczynamy tą eksplorację, gdy Słońce aktywuje nasz ASC. W trakcie każdej fazy tej pracy staramy się obserwować, jak w danych momentach roku jakość Słońca wpływa na naszą świadomość i jak nasza percepcja, myśli i zachowanie zmieniają się w trakcie. Nasza świadoma uwaga jest wtedy naszym narzędziem do przewodzenia i energetyzowania naszej świadomości i wszystkich ciał przez cały rok. Tym samym jest też naszym narzędziem umożliwiającym nam wgląd, poznanie siebie i poznanie jakości astrologicznych w odniesieniu do siebie. Korzystając z mojego poprzedniego tekstu o domach astrologicznych, powinno być to stosunkowo proste. Warto pamiętać o dodatkowych możliwościach jakie mamy, np. Słońce solaryzuje urodzeniowego Jowisza, skupiamy się wtedy na tym jak zmienia się nasza świadomość i jakie jakości możemy prościej i jaśniej w sobie zaobserwować, ustalamy medytacje na czas, gdy rzeczywisty Jowisz wschodzi nad horyzontem bądź szczytuje, dzięki temu zwiększamy swoją szanse na sukces.

Eksploracja poprzez główne zmiany natężenia energii Słonecznej:

Tradycyjnie takich punktów jest osiem i wokół nich są ułożone główne święta pogańskie.


Warto pamiętać zarówno w eksploracji przy pomocy domów astrologicznych jak i przy eksploracji opartej o roczny cykl Słońca, że podane daty są datami kulminacji, ale silne oddziaływanie jest odczuwane około 5 dni przed jak i 5 dni po kulminacji. 5 stopni jakie wtedy przebywa Słońce w stosunku do momentu kulminacji jest miarą astrologicznej koniunkcji tj. dane planety są w koniunkcji, jeśli leżą w odległości do 5 stopni od siebie. Koniunkcje wyróżnia się: idealną – gdy planety względem ekliptyki leżą dokładnie w tym samym stopniu, nadchodząca gdy idealne połączenie ma dopiero nadejść i odchodzącą gdy idealne połączenie już było.

1. Równonoc wiosenna – 20/21 marca. Moment od którego dzień staje się dłuższy niż noc, wszystko wraca do życia. Od wieków moment celebrowany i czczony przez ludzi i różne kultury. Tutaj skupiamy się na eksploracji Słońca w odsłonie siły budzącej do życia, dające energie, żywność, radość z bycia żywym. Wszystkie planety które przebywają w tej części ekliptyki czerpią z tej siły. Tym samym wszystkie jakości znajdujące się w tej części ekliptyki będą pod wpływem tej Słonecznej emanacji i poprzez tą emanacje będzie nam łatwo je eksplorować. Ta sama zasada funkcjone odnośnie całej ekliptyki, jakości jakie Słońce tworzy poprzez swoją wędrówkę są pierwszym filtrem energii planet. Neopoganie czczą ten okres jako festiwal Ostara.

2. Beltane – 30 kwietnia/1 maja. Moment zwany początkiem lata. Energia Słoneczna staje się coraz bardziej intensywna i coraz bardziej odczuwalna. Jest to moment będący w pół drogii od równonocy wiosennej do przesilenia letniego. Dla ludzi w dawnych czasach był to moment w którym odprawiano rytuały aby zapewnić sobie pomyśle plony i dobrobyt. Wokół tych koncepcji projektowane rytuały mające sprzyjać realizacji tych życzeń. Częstym symbolem używanym przez pogan były ogniska, wokół których gromadziły się do wspólnego świętowania całe osady. Samo odkrycie ognia było przełomowym momentem w dziejach ludzkości, a pilnowanie ognia przez tysiąclecia bardzo ważnym zdaniem i do całej tej historii człowieka i jego ewolucji dawne ludy odwoływały się w trakcie swoich rytuałów. W obecnych czasach doświadczamy tego inaczej, częściej jako wyjazdów za miasto, plenerowych imprez i tym podobnych wydarzeń. Jest to moment od którego środowisko zewnętrzne staje się dla nas coraz bardziej przyjazne i możemy się coraz „lżej ubierać”. Wszystkie te obserwacje i wydarzenia możemy włączyć w swoje eksplorowanie jakości Słońca w tym obszarze.

3. Przesilenie Letnie – 21 czerwiec. Najdłuższy dzień roku. Symbolicznie jest to dzień w którym najdłużej możemy doświadczać energii Słonecznej, a także dzień w którym będzie jej najwięcej. Jest to tym samym najlepsza okazja, aby wykonać największy wysiłek magiczny, mający doprowadzić do realizacji naszego celu. Neopoganie czczą ten czas jako środek lata – Litha.

4. Lammas – 1 sierpnia. Jest to symboliczny początek zbiorów, czyli w dawnych czasach moment realizacji życzeń, które ludzie wyrażali od początku wiosny. Tym samym jest moment w którym możemy eksplorować energie Słońca poprzez zauważanie naszego materialnego dobrobytu. W dawnych czasach ludzie oddawali pierwsze zbiory bóstwu, oczywiście nie polecam składania ofiar god-formom, ale polecam poświecenie czasu na poszukanie pożywienia, które dojrzało w tym dniu. Dla mnie jest to zawsze refleksyjny okres roku, w którym łatwo przychodzi mi nadawanie ostatecznej i fizycznej formy swoim zamierzeniom i celom. Jest to moment w którym warto nadać pracy eksploracji jakości Słońca jakąś formę fizycznej obecności np. w postaci spisania swoich przemyśleń.

5. Równonoc jesienna – 22/23 września. Od tego momentu dzień stanie się krótszy niż noc, neopoganie czczą ten okres w trakcie Mabon. Energii Słonecznej będzie coraz mniej. Jest to też moment w którym zbiory z pól są na ukończeniu a z pewnością w dużej mierze już wiadomo jak są i obfite i ile żywności udało się zgromadzić. Jest to czas gdy symbolicznie bóg dnia oddaje panowanie bogini nocy. Tym samym dawni ludzi szukali ochrony i protekcji. Obok równonocy wiosennej jest to bardzo ważny punkt w którym możemy wraz z najbliższym nowiem, przenieść energetyzacje swojej magicznej pracy bardziej na Księżyc, ponieważ symbolicznie Słońce jest władca dnia a Księżyc władcą nocy. Oczywiście nie oznacza to aby porzucić swoją prace ze Słońcem, oznacza to, że aby zachować równowagę w swoim magicznym rozwoju możemy wykorzystać ten moment i zmiany w przyrodzie i więcej czasu poświęcać kontemplacji gwiazd, nocy i Księżyca. Poza tym taka zmiana skupienia pozwoli nam zachować wysoki poziom energii w czasie, gdy większość ludzi doświadcza jej silnego spadku. W trakcie eksploracji jakości Słonecznej warto w momencie zobaczyć, co udało nam się osiągnąć do tego czasu i wykorzystać nadchodzący czas do utrzymania i wzmocnienia naszych sukcesów.

6. Samhain – 1 Listopada. Przez tysiąclecia była to czas czczony jako noc zmarłych gdy oddawano cześć zmarłym i przodkom. Wierzono, że jest to moment, w którym łatwo można wejrzeć pomiędzy światy. Jest to okres, który w pracy poznawania jakości Słonecznej warto wykorzystać na zobaczenie swojego miejsca astralnego, zakończenie wszystkich spraw, które chcemy i możemy skończyć, a zwlekaliśmy. Jest to też czas w którym powinniśmy zwrócić uwagę na nasze emocje i to, co chcą nam powiedzieć. Dać im czas i przestrzeń. Odkryć sposób, w jakim możemy za pomocą naszych emocji energetyzować nasze życzenia.

7. Przesilenie zimowe – 21/22 Grudnia. Jest to najkrótszy dzień w roku. Po tym czasie dzień zaczyna być coraz dłuższy, więc świętowano to jako odradzanie czy zmartwychwstanie boga. Był to okres świętowany już epoce kamienia i przez pogan np. podczas Yule. Historycznie był to czas dobry na wróżby, przepowiednie i wieszczenie. Tym samym pokazuje to zależność między dniem i nocą. Dzień był traktowany jako dawca życia, a noc jako tajemnica. Wiele tajnych stowarzyszeń łączy swoje przysięgi i rytuały z jakościami nocy aby pozostały one ukryte. Można wykorzystać ten czas aby eksplorować możliwości tworzenia tarcz niewidzialności i ukrywania. W naszej rocznej pracy jest to moment, w którym powinniśmy dążyć do realizacji wewnętrznego celu zrozumienia swojej świadomości Słońca i odkrycia zasłon percepcji. Od dawnych czasów ludzie wierzyli, że ich percepcja pozazmysłowa jest „zakryta” a inicjacja podnosi kolejne zasłony, a w szczególnych momentach jak przesilenie zimowe, każdy może spojrzeć w swoją przyszłość. Można wykorzystać ten moment w swojej inicjacji do usunięcia filtrów percepcyjnych jak np. pieczęci kościelne które utrudniają percepcje pozazmysłową. Neopoganie czczą ten czas jako środek zimy Yule.

8. Imbolc – 1 Luty. Jest to czas pomiędzy przesileniem zimowym, a równonocą wiosenną. Tym samym był to czas żegnania zimy i witania wiosny, przygotowywania się na rozpoczęcie nowego cyklu. W naszej pracy poznawania jakości Słońca, doskonały okres do odrzucenia i puszczenia wszystkich struktur, jakie blokują używanie i rozumienie jakości Słońca. Jest to też czas przy każdej pracy magicznej, w którym robimy podsumowanie tego, co nam się udało, a co się nie udało oraz z jaką intencją i życzeniem chcemy zacząć kolejny cykl.

Warto pamiętać, że możemy połączyć oba sposoby, tj. możemy na naszą eksplorację za pomocą domów astrologicznych nałożyć eksplorację za pomocą „koła roku”. Pierwsze dwa cykle powinny być poświęcone samej eksploracji i usuwaniu blokad, które utrudniają taką pracę. Myślę, że istotność usunięcia różnych ograniczeń jest zrozumiała i ryzyko jakie się podejmuje bez tego też. Oczywiście można osiągnąć sukces korzystając z tych technik w sposób bezpieczny bez okresu przygotowawczego, ale wymaga to konsultacji z astrologiem, ponieważ astrolog musi ustalić „trudne momenty” w trakcie roku i w horoskopie, a także przybliżyć bardziej mechaniczne sposoby kumulowania energii Słonecznej, która może posłużyć do energetyzacji życzenia. Mówiąc skrótowo ta metoda to metoda do eksploracji i poznania jakości, która z czasem zaowocuje umiejętnością energetyzowania i realizowania swoich życzeń. Natomiast jeśli ktoś chciałby korzystać z astro-magii bez konieczności wstępnej praktyki to musi wynająć dobrego astrologa do pomocy.

Oto jak wyglądałaby Solarna eksploracja poprzez domy astrologiczne w przypadku Davida Icke’a, warto pamiętać że cykl Słońca jest regularny więc co roku byłoby tak samo. W poniższej liście pierwsza jest aktywowana jakość a druga jest data aktywacji. Wokół tych dat David Icke powinien budować swoje afirmacje czy medytacje, i jeśli przez rok byłby w stanie utrzymać między nimi jakiś punkt łączący to stworzyłby w swojej świadomości pierwszą strukturę umożliwiającą świadomą i wolicjonalna pracę z jakością Słońca. Z czasem mógłby opracować narzędzie, czy fizycznie istniejące czy nie do automatycznego wykonywania tych czynności za niego i wtedy mógłby nie poświęcając im wiele uwagi osiągać ten sam rezultat.

1 dom (ASC)
Mars
2 dom
3 dom

Przesilenie zimowe
Chiron
4 dom (IC)

Imbolc
Głowa Smoka
5 dom

Równonoc wiosenna
Eris
6 dom
Merkury
Wenus
Sedna
7 dom
Ceres
Jowisz

Beltane
Słońce
8 dom
9 dom

Przesilenie letnie
Uran
Księżyc
10 dom (MC)

Lammas
Pluton
Ogon Smoka
11 dom

Równonoc jesienna
12 dom
Saturn
Neptun 13 październik

Samhain
21 październik
4 listopad
17 listopad
20 grudnia

21 grudnia
3 styczeń
28 styczeń

1 luty
17 luty
3 marca

21 marca
29 marca
30 marca
4 kwietnia
15 kwietnia
15 kwietnia
18 kwietnia
20 kwietnia
21 kwietnia

30 kwietnia
30 kwietnia
16 maj
20 czerwca

21 czerwca
3 lipiec
6 lipiec
31 lipiec

1 sierpień
13 sierpień
21 sierpień
5 wrzesnień

22/23 wrzesień
1 październik
3 październik
13 październik

1 listopad

10 komentarzy:

 1. Niestety na blogspot 'tab' nie działa, więc tabelka trochę krzywo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czołem.
  Wszystko wydaje się jasne.Ciekawa też jest wykładnia o rocznej wędrówce i nasileniu słońca.

  Descendent też może mieć jakieś zastosowanie oprócz medytacji słonecznych o których pisałeś wcześniej?Astrologia tłumaczy w jakiś sposób wpływ księżyca to jest pełni na osoby które przez nią nie mogą spać?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak descendent też może miec zastosowanie jako punkt, w którym dana jakość najgłebiej może wniknąć w psychikę i najsilniej można się z nią utożsamić.

   Astrologia tłumaczy to w taki osób, że osoby wrażliwe na energie Ksieżyca w czasie pełni są po prostu najintesywniej ją odczuwają i są pobudzone i dlatego nie mogą spać.Choć z mojego doświadczenie i obserwacji wynika ,że nie chodzi konkretnie o samą energie Ksieżyca, a bardziej o to jak ciało ją absorbuję i czy nie pobudza jakiś negatywnych kodów.

   Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Ukrainka powiedziała że aby móc spać w nocy jak jest pełnia,wystarczy położyć słoik z wodą na parapecia ustawiając go tak aby ksieżyc się w nim pojawił i podobno można wtedy spać.Jeszcze go nie wypróbowałem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Artykuł rewelacyjny. Świetnie łączy się z poprzednim o domach astrologicznych. Zdaje się, że sama natura i jej wnikliwa obserwacja daje nam świetne narzędzia do pracy magicznej i do naturalnego wznoszenia swojej świadomości. Nie potrzeba do tego narzędzi rytualnie stworzonych przez innych (np rawnowe tmo). Dzięki!

  P.S.
  Wizja astrologii opartej na konkretnych, aktualnych układach ciał niebieskich znacznie bardziej do mnie przemawia, niż dawno zdezaktualizowane struktury na wzór zodiaku tropikalnego, który utrzymuje się tylko mocą dawnych rytuałów.

  P.S. 2
  Zdecydowanie najbardziej treściwy i konkretny blog okultystyczny w polskim internecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czołem.
  Jeszcze jakbyś kiedyś patrzył swoje programy,podałbyś w którym znaku i stopniu ekliptyki znajduje się słońce? Wówczas porównałbym sobie to ze stelarium gdyż mam w nim 3 wartosci.
  Mozna by także napisać,jeśli ma to jakieś znaczenie o przypadkach gdy planeta wchodzi w miejsce na niebie gdzie w dniu urodzenia była inna.Np.kiedy w miejsce Jowisza wchodzi Wenus.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj ten program, jest darmowy, w "town" wpisz nazwe miasta, z pola country wybierz kraj, musisz w "name" podać jakaś nazwę.w Dacie najpierw jest miesiąc po ang ale w kolejności od Stycznia do grudnia potem dzień a potem rok a następnie godzina w systemie 12-nastkow ( trzeba określić czy am czy pm)

   https://alabe.com/freechart/

   Usuń
  2. Solar Fire na dzien 18 listopad 2016 godzina 14:35 podaje Słońce 26Skorpion38

   Usuń

Polecam

Polecam zapoznać się, zwłaszcza każdemu kto jeszcze wierzy, że są jacyś "dobrzy" w polityce, teorie spiskowe są przesadzone a wojn...