piątek, 18 listopada 2016

Zodiak tropikalny – co w zamian?


Zodiak tropikalny – co w zamian?

Zodiak tropikalny stanowi bazę, czy wręcz fundament analizy astrologicznej. Wielu astrologów stara się na nowo nadać sens używaniu zodiaku tropikalnego, co moim zdaniem ma umiarkowany sens. Powód dla którego wielu ludzi to robi jest taki, że widzą skuteczność astrologii opartej na zodiaku tropikalnym. Widzą po prostu, że z prawdopodobieństwem przekraczającym przypadek, są w stanie powiedzieć o kimś, czy o danym wydarzeniu rzeczy, których bez oparcia się o zodiak tropikalny, nie byliby w stanie wiedzieć. Oczywiście niewielki odsetek astrologów praktykuję astro-magię, więc tylko ten niewielki odsetek ewentualnie musi się świadomie mierzyć ze skutkiem magicznej i świadomej pracy w oparciu o ten system.

W całej astrologicznej dyskusji jaka przetoczyła się przez ostatnie lata w środowisku, wielu astrologów doszło do wniosku, że zodiak tropikalny dlatego jest ważny, bo choć nie oddaje gwiazdozbiorów i nie odnosi się do gwiazd, to z punktu widzenia Ziemi dobrze oddaje puls życia danego regionu. Moim zdaniem, żeby oddać puls życia danego regionu, nie trzeba używać do tego zodiaku tropikalnego, trzeba zrozumieć mechanizm na jakim jest oparty.

Jak wspomniałem w poprzednim artykule na temat Słońca, w trakcie podróży Ziemi wokół Słońca, którą z perspektywy Ziemi widzimy jako ruch Słońca po ekliptyce, tworzą się pory roku i zmiany w jakości i natężeniu energii Słonecznej. Te zmiany w ogromnym stopniu wpływają na naszą psychikę i zachowanie. Zodiak tropikalny jest właśnie takim narzędziem do odczytywania emocjonalnej i psychicznej relacji, jaką dana osobą będzie miała z daną jakością astrologiczną z uwagi na położenie tej jakości w którymś stopniu ekliptyki.

Od czego zależy taka relacja? Jak już wiemy z poprzednich artykułów, ludzie mają pewne zwyczaje odnośnie pewnych pór roku. Część tych zwyczajów jest wymuszona przez środowisko naturalne, część jest dziedzictwem kultury, tradycji danego narodu i społeczności, w tym także konkretnej rodziny.

Żeby pomóc sobie zrozumieć ten koncept, trzeba wyobrazić sobie ekliptykę jako naszą roczną drogę życia w danym czasie i miejscu. My doświadczamy tej drogi fizycznie, godzina za godziną, dzień za dniem, rok za rokiem. Jednak w sferze psychiki i emocji (w okultyzmie w sferze astralnej) ta energia i wszystkie powtarzalne rzeczy jakie robimy, powtarzalne rzeczy jakie zachodzą, wszystkie historie jakie pamiętamy, wszystkie święta jakie czcimy, istnieją cały czas i gdy przychodzi ich pora w danym roku, na nowo nabierają fizycznej formy w postaci rytuału czy pory roku. To gdzie na ekliptyce znajduje się dana planeta, pokazuje też z jaką emocją i historią będzie rezonowała ta jakość w naszej psychice. Innymi słowy jakie emocje będą naszą pierwszą bramą do eksploracji tego pola energo-informacyjnego.

Oczywiście najsilniej i najmocniej zależy to od rodziny w jakiej się urodziliśmy i co z szerokiego spektrum znaczeń przekazał nam nasz ród, jako naszą pierwszą mapę świata – zwaną socjalizacją pierwotną. Kolejny etap i to etap w którym przewidywanie astrologiczne ma największy sens to socjalizacja wtórna, inaczej co z naszym pierwotnym obrazem świata zrobi społeczeństwo, gdy będziemy brali chcąc nie chcąc udział w społecznych obrzędach i rytuałach czy edukacji.

Tym samym, jeśli chcemy uzyskać równie dokładny, a nawet dokładniejszy wgląd, jaki jest emocjonalny i tożsamościowy stosunek naszego klienta do jakości astrologicznych i poprzez to wytłumaczyć sposób funkcjonowania psychiki, konfliktów i napięć, jakie mogą wystąpić, nie potrzebujemy zodiaku tropikalnego.

Potrzebujemy po pierwsze znać i czuć puls życia w danym kraju poprzez własną pracę ze Słońcem. Po drugie musimy wiedzieć z jaką klasą społeczną identyfikował się nasz klient, gdzie się urodził i gdzie dorastał, a także z jaką klasą społeczną i czy w ogóle identyfikuje się teraz. Jest to bardzo istotna informacja ponieważ, jednym z najsilniejszych mechanizmów formowania psyche jest porównywanie się i ustalanie aspiracji. Jak wiemy z badań socjologicznych, jednym z głównych faktorów związanych z tym jest to, że ludzie identyfikujący się z daną klasą społeczną, porównują się z innymi członkami tej samej klasy społecznej. Tym samym ustalają sobie podobne cele i marzenia jakie społeczeństwo umożliwia do realizacji danej warstwie społecznej.

Kolejnym etapem są rytuały i obrzędy rodzinne, społeczne i religijne właściwe do formowania tożsamości klasowej i społecznej osoby, które w dużej mierze będą warunkować życie emocjonalne jednostki. Tutaj astrolog musi po pierwsze rozumieć mechanizm jaki stoi za formowaniem konkretnych ciał gwiezdnych w powiązaniu z jakościami astrologicznymi (np. cykl Słońca trwa rok, cykl Jowisza 12 lat, a cykl Saturna 28 lat) i wiedzieć co zazwyczaj w danym obszarze dzieje się z człowiekiem. Tutaj astrolog rozumiejąc jakości i zależności astrologii urodzeniowej i mający wiedzę na temat położenia danej planety na ekliptyce w momencie narodzin osoby, będzie w stanie opisać osobistą relację danej osoby z danym polem energo-informacyjnym.

W dzisiejszych czasach astrolog musi być świadomy trendów (w tym globalnych konfliktów) jakie w czasie narodzin osoby były obecne na świecie zwłaszcza w kręgu kulturowym z jakiego pochodzi klient, ponieważ z pewnością najsilniejsze odcisnęły się na psychice nowo narodzonego dziecka. Zwłaszcza astrolog musi rozumieć jaką naturę miały dane trendy (np. bardziej Urana, Neptuna czy Plutona) i na relacje z jakim polem energo-informacyjnym oddziaływały.

Kolejnym etapem jest wiedza na temat historii danego miejsca, narodu i tym z jakimi jakościami astrologicznymi i częścią ekliptyki najsilniej rezonuje i jak przetwarza dane jakości astrologiczne.

Następnym etapem dający głęboki wgląd wykraczający poza jedno życie, jest analiza linii tzw. mapy astrologicznej. Są to linie promieniujące z danego miejsca czasoprzestrzeni i pokazujące jaką relację człowiek posiada z innymi miejscami na Ziemi. Oczywiście główny nacisk tej analizy należy położyć na obszary zamieszkane przez ludzi. Technika medytacyjna jest prosta, należy przenieść się w linii czasu do momentu narodzin swojego klienta, a następnie należy podróżować po wszystkich najważniejszych liniach i badać połączenie klienta z innymi punktami Ziemi i tym samym zdobyć informacje i spostrzeżenia, które pozwolą klientowi pogłębić swoją relację z polami energo-informacyjnymi planet. Z tego co wiem mapy astrologiczne dostępne są niestety tylko w zaawansowanych programach astrologicznych.

Moim zdaniem, choć to oczywiście bardzo czasochłonne, daje to znacznie lepszy i głębszy wgląd, niż korzystanie z zodiaku tropikalnego i pozwala uniknąć z korzystania z nie swojej struktury magicznej, która mimo pewnych wygód i udogodnień jakie oferuje, łączy zarówno astrologa jak i klienta z wieloma bardzo destruktywnymi wpływami, a także wzmacnia całe programowanie religijno-społeczne.

1 komentarz:

  1. Generalnie mówiąc skrótowa cała astrologia jako nauka okultystyczna jest nauką o formowaniu świadomości, i na tej podstawie prognozuję prawdopodobne wydarzenia, zdarzenia i kryzysy. Skuteczność tej techniki w dużym stopniu polega na ta znajomości tego co jest i czemu jest, dalej jakie zdarzenie na niebie będą miały miejsce i w jaki sposób mogą w pewnym stopniu ogólności i z pewnym prawdopodobieństwem przetransformować to co jest i jakie mogą być tego owoce.

    OdpowiedzUsuń

Polecam

Polecam zapoznać się, zwłaszcza każdemu kto jeszcze wierzy, że są jacyś "dobrzy" w polityce, teorie spiskowe są przesadzone a wojn...